poniedziałek   23. 12. 2024
strona główna  |  satysfakcja gwarantowana  |  mój koszyk  |  moje konto  |  pomoc  |  schowek  |  regulamin  |  kontakt
HD DVD
FILMY DVD
MUZYCZNE DVD
BLU RAY
LOGOWANIE
 login:  
 hasło:
Rejestruję się  /  Przypomnij hasło
SZUKAM DVD
 Szukaj:
 W polu:
ALFABETYCZNIE

 Tytuł:

GATUNKI

  sensacyjne
  thrillery
  science fiction
  komedie
  historyczne
  familijne
  animowane
  przygodowe
  dramaty
  melodramaty
  obyczajowe
  horrory
  wojenne
  westerny
  kolekcje
  seriale TV
  musicale
  filmy muzyczne
  dokumentalne
  filmy polskie
  anime
  sport CHIC
  bollywood
  kabaret
  teatr
  pop
  rock
  hip-hop & rap
  muzyka rozrywkowa
  blues & soul
  jazz
  muzyka poważna
  balet
  muzyka filmowa
  GRY
  płyty vinylowe
  torebki
  filmy BLU-RAY
  muzyka BLU-RAY
  MP3
  muzyka CD
  T-shirt
 
 
 Polecam filmydvd.pl znajomym

 Dodaję do ulubionych
 
Bezpieczeństwo zakupów:

Bezpieczeństwo

 
 
Twoja opinia na temat funkcjonowania sklepu www.filmydvd.pl będzie dla nas cenna.

 
 
  Wynik wyszukiwania
  Znaleziono: 314   produktów: [|<]  [<<< [28] [29] [30] [31] [32] >  [>|]
POLSKIE DROGI - pakiet 6 płyt DVD
 
Jeden z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych - wielki portret Polski Walczącej z okresu okupacji hitlerowskiej. Na przykładzie losów przedwojennego inteligenta, podchorążego z 1939 roku, Władysława Niwińskiego i drobnego, ale nie pozbawionego heroizmu cwaniaka, Leona Kurasia przedstawia wielowątkową opowieść o Polsce i Polakach. W dużych miastach, jak Warszawa i Kraków, na wsiach - od Zamojszczyzny po Pomorze rozgrywa się historia ukazująca przekrój środowisk, ścieranie się racji i poglądów ludzi zaskoczonych przez losy dziejowe, którzy uczą się złowrogiej logiki hitlerowskiego terroru w powszednich dniach okupacji.

MISJA SPECJALNA

Czternasty dzień wojny we wrześniu 1939 r. Młody podchorąży strzelców konnych Władysław Niwiński otrzymuje rozkaz eskortowania ze swym plutonem bardzo ważnej przesyłki państwowej, którą opiekuje się specjalny urzędnik. Natrafiają po drodze na polski batalion stacjonujący we dworze. Dowódca batalionu jest ciężko ranny. Podchorąży zostaje wysłany w poszukiwaniu lekarza - zatrzymuje się we młynie prowadzonym przez rodzinę kolonistów niemieckich, którą zna dobrze z poprzednich pobytów na wakacjach. W drodze oddział jego ratuje profesora archeologa, którego miejscowi ludzie, podejrzewając o szpiegostwo, chcą powiesić. Odnajduje i przywozi do dworu lekarza. W tym czasie do dworu przyjeżdża kapitan Miszczyk z ważnymi dokumentami II oddziału. W czasie nalotu ginie kapitan i lekarz. Dokumenty po zabitym kapitanie zabiera podchorąży, zaś los majora po śmierci lekarza jest przesądzony. W nocy pluton podchorążego pada ofiarą napadu dywersantów pod wodzą Johana, syna młynarza. Młynarz ginie od niemieckiej kuli. Zdziesiątkowany oddział idący z pomocą batalionowi zastaje już tylko puste pobojowisko.

OBYWATELE GG

Podchorąży Niwiński ze swoim kapralem Kurasiem już w cywilnych ubraniach zatrzymują się na wiejskiej plebanii. Wpadają w ręce Niemców, ale dzięki sprytowi Kurasia wykupują się. Kuraś jednak zostaje złapany na dworcu kolejowym i jedzie z jeńcami do stalagu. Niwiński udaje się do Krakowa. Tymczasem w Warzsawie Johan Heimann - już w mundurze SS - szuka śladów po rodzinie Niwińskich, chce się bowiem zemścić za śmierć ojca. Władysław spotyka w Krakowie uratowanego przez siebie profesora, u którego znajduje lokum i pomoc w wyrobieniu nowych papierów. Jest również świadkiem aresztowania profesora wraz z innymi kolegami na Uniwersytecie Jagiellońskim.

NAJSPOKOJNIEJSZE MIEJSCE NA ŚWIECIE

Przebywający w Krakowie Johann Heimann spostrzega na wystawie zakładu fotograficznego zdjęcie Władka Niwińskiego, które nieopatrznie wywiesiła w witrynie córka Białasa, Basia. Gestapowiec zastawia pułapkę. Po odbiór zdjęcia zgłasza się córka profesora Zygadlewicza, Justyna. Fotograf niszczy kwit, wydaje jej inne zdjęcie, na odwrocie zdąży jeszcze napisać prośbę, by ostrzec jego córkę. Sprawa wydaje się, gdy po odbiór swoich zdjęć zgłasza się inny klient. Fotograf zostaje aresztowany, potem zesłany do obozu, Basia Białasówna musi uciekać z miasta. Stryj dziewczyny, przedwojenny komunista, chce ukryć ją w "najspokojniejszym miejscu na świecie", prowincjonalnej dziurze, gdzie mieszka ich krewniak. Sam również wyprawia się do Oświęcimia, zabierając ze sobą Władka. Niwiński pracuje tam jako ogrodnik. Otrzymuje zadanie rozpracowania i sfotografownia tajemniczego obiektu, który wznoszą tutaj Niemcy. Zadanie wykonuje, ale musi ratować się ucieczką. Wyjeżdża do Bydgoszczy, gdzie już wcześniej dotarł Kuraś.

NA TROPIE

Kuraś trafia wraz z transportem jenieckim do stalagu. Dostaje się też niby jako jeniec - konfident i pracownik majora Heinckesa z Abwehry - niejaki Gorączko, który poszukuje kierowcy kpt. Miszczyka - Bugajczyka. Wywiad niemiecki chce bowiem trafić na ślad dokumentów II oddziału, wywiezionych z Warszawy przez Miszczyka. Gorączko zostaje jednak zdemaskowany. Kuraś ucieka ze stalagu i dostaje się do domu. Odnajduje go tu Niwiński i rozpoczyna u niego pracę. W trakcie wesela u siostry Kurasia przychodzi policja z nakazem natychmiastowego wysiedlenia. Wszyscy Polacy - wraz z Kurasiem i Niwińskim - jadą z transportem przesiedleńców w kierunku Generalnej Guberni.

LEKCJA GEOGRAFII

Niemcy w dalszym ciągu poszukują Miszczyka nie wiedząc o tym że pod tym nazwiskiem występuje Niwiński. Dzięki sprytowi Kurasia udało się Niwińskiemu - vel Miszczykowi - wyjść z zastawionej sieci i trafić do Warszawy. Tutaj jego ojciec bierze udział w tajnym nauczaniu, a matka pracuje dla organizacji podziemnej, przechwytując listy na poczcie. Ostrzeżeni przed grożącym niebezpieczeństwem Niwińscy ukrywają się i Władysław nie może ich znaleźć. Jemu samemu udaje się w ostatniej chwili uniknąć aresztowania. Znajduje schronienie w mieszkaniu Mundka - warszawskiego tramwajarza. W tym czasie sytuacja na froncie zachodnim jest bardzo zła. Kiedy upada Paryż, profesor Jedliński, wykładający geografię na tajnych kompletach, wierzący bezgranicznie w zwycięstwo Francji, popełnia samobójstwo.

ROCZNICA

Kuraś z Niwińskim zajmują się handlem. Matka Johana, która mieszka z synem w Warszawie, w trakcie spowiedzi przyznaje się do nienawiści i chęci zemsty na Niwińskim, będąc przekonana, że on zabił jej męża. Ostrzeżenie dochodzi do Władysława - dostaje on nowe dokumenty, aby mógł się uratować. W momencie odbioru dokumentów zostaje aresztowany i wraz z ojcem Mundka - dozorcą kamienicy, w której mieszkał przed wojną, osadzony na Pawiaku. Kuraś bierze wszystkie kosztowności i pieniądze z domu i przez oficera niemieckiego, z którym prowadził interesy, załatwia zwolnienie Niwińskiego. Ojciec Mundka zostaje wraz z innymi wywieziony do Palmir i rozstrzelany.

LEKCJA POLONEZA

Wiosna 1941 roku. Władysław Niwiński wraca z Krakowa do Warszawy. Równocześnie przybywa Heimann, aby pod postacią Nowaczyka - inkasenta elektrowni penetrować środowisko polskich komunistów. Niwiński bierze udział w bojowej akcji grupy Mundka, ale nie podejmuje się szerszej współpracy z nimi, szuka kontaktów z dawnymi kolegami szkolnymi. Jako "czerwony" zostaje jednak odsunięty od pracy w podziemiu. Zamieszkuje i pracuje u Kurasia, który prowadzi pralnię chemiczną. Odkrywa ślad Miszczykowej, którą chce zawiadomić o śmierci męża, ale również wywiad niemiecki i gestapo wpadają na jej ślad. Niwiński spotyka byłego kierowcę Miszczyka - Bugajczyka, dzięki któremu rozszyfrowany zostaje Gorączko - współpracownik majora Heinckesa. W czasie próby konfrontacji agent Abwehry popełnia samobójstwo.

BEZ PRZYDZIAŁU

Druga połowa 1941 roku. Niwiński poznaje Kasię - córkę mecenasa Kozakiewicza i w jej środowisku ma okazję zapoznać się z poglądami polskiej komunistycznej młodzieży. Niełatwo mu jednak przyjąć te poglądy. Na polecenie Rządu Londyńskiego ma być przeprowadzona akcja odzyskania dokumentów, które przewiził Miszczyk. Propozycję przeprowadzenia akcji otrzymuje Niwiński. Realizuje ją przy pomocy żony Miszczyka, po wykonaniu jednak zadania zostaje z racji swoich kontaktów z komunistami odsunięty od dalszej współpracy. Tymczasem Kuraś, któremu zmarła córka Bożenka, przyjmuje na wychowanie wnuczkę starego Żyda Sommera.

DO BRONI

Wiosna 1942 roku. W Chylicach pod Warszawą zostaje zaprzysiężony pierwszy oddział Gwardii Ludowej i przygotowuje się do wymarszu w lasy. Grupy działaczy PPR próbują nawiązać współpracę z przedstawicielami Armii Krajowej. Podczas wstępnego spotkania następuje aresztowanie Krajewskiego z AK i Mrowińskiego z PPR. Zostają oni umieszczeni na liście zakładników, a po zamachu na kierownika Urzędu Zatrudnienia w Warszawie - rozstrzelani. Gestapo postanawia aresztować Kozakiewicza, nie zastawszy go w domu zabiera jego córkę Kasię. Ojciec Władysława umiera w Krakowie, a ukazanie się nekrologu naprowadza Heimanna na ślad Władysława. W czasie pogrzebu zostaje on aresztowany. W drodze do Warszawy samochód zatrzymuje oddział Gwardii Ludowej, Heimann ucieka, a Niwiński zostaje w oddziale, którym dowodzi znany mu Sylwek.

"HIMMLERLAND"

Jesień 1942 roku. Na Zamojszczyźnie rozpętała się pacyfikacja i wysiedlanie. Odziały Gwardii Ludowej, Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej zostają przeniesione na tereny Zamojszczyzny celem dokonania odwetu na hitlerowcach. W czasie jednej z potyczek ginie dowódca oddziału, Sylwek, a dowództwo przejmuje Niwiński. Pierwszą akcją nowego dowódcy staje się odbicie więźniów z posterunku żandarmerii - wśród nich znajduje się łączniczka z Warszawy, Marta. Tymczasem Kuraś lękając się o losy przybranej córki umieścił ją w ochronce sióstr Szarytek. Dziewczynka została jednak wraz z innymi dziećmi wywieziona do Niemiec w celu wychowania jej przez rodzinę niemiecką. Odtąd jedynym celem w życiu Kurasia staje się odszukanie córki. Partyzanci zaszyci w leśniczówce witają Nowy Rok 1943.

W OBRONIE WŁASNEJ

Nadeszła wiosna 1943 roku. Niwiński przebywa w Warszawie, gdzie szkoli nowe oddziały GL. Znajomość z Martą zawarta w lasach Zamojszczyzny, przerodziła się w miłość. Wkrótce odbył się cichy ślub. W czasie akcji oddziału GL przyjścia z pomocą Żydom w płonącym gettcie, Niwiński zostaje ciężko ranny. Jedynie opieka i troska Marty przywracają go do życia. Tymczasem Kuraś poszukując córki wchodzi w kontakt z tajnym agentem gestapo Michankiem. Kiedy na Michanku wykonano wyrok śmierci, Kuraś zostaje aresztowany. Rozpoznaje go Heimann i obiecuje wolność za wiadomość o Niwińskim. Nie uzyskując żadnych wiadomości gestapo postanawia dokonać masowej egzekucji więźniów.
(www.filmpolski.pl)
 
Wysyłamy w terminie: 3-5 dni
Cena: 69,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis  Dodaję do koszyka    

MĘSKA SPRAWA
 
Męska sprawa to przejmująca historia trzynastoletniego chłopca z ubogiej łódzkiej rodziny, który maltretowany przez ojca, próbuje ukryć ten fakt przed nauczycielami i kolegami ze szkoły.

Obraz Fabickiego został uhonorowany wieloma międzynarodowymi nagrodami i nominacjami, m.in.:

  • nominacją do Europejskiej Nagrody Filmowej
  • nagrodą dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na MFF w Edynburgu
  • nagrodą dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na MFFK w Nowym Jorku
  • w 2001 roku film otrzymał nominację do Oscara w kategorii Krótkometrażowy Film Fabularny

Trwająca 26 minut Męska sprawa, została zrealizowana na negatywie czarno-białym, natomiast finalny obraz jest w kolorze sepii.

(KINO ŚWIAT)
 
Cena: 9,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis    

ZAKOCHANY ANIOŁ... CZYLI, JAK ZDOBYĆ KOBIETĘ
 
Diabelnie śmieszna komedia romantyczna, która pokazuje, że zakochany mężczyzna może być na Ziemi bardziej szczęśliwy niż niejeden anioł w Niebie...

Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Codziennie spełnia przynajmniej jeden dobry uczynek. Dzięki dyskretnej pomocy Nieba i kilku magicznym gadżetom radzi sobie całkiem nieźle. Jednak tylko do czasu. Pewnego dnia niebiańska centrala odcina pomoc, tak by Anioł mógł zaznać smaku prawdziwych ludzkich uczuć. Giordano nieoczekiwanie traci swą moc. Z przerażeniem odkrywa też swą męską tożsamość. Dla Anioła takie odkrycie może skończyć się tylko załamaniem nerwowym... Od czego jednak są przyjaciele? Z pomocą biedakowi przychodzą: Szajbus (Jerzy Trela) i Arsen Lupin (Janusz Gajos). Szajbus odkrywa przed Giordano uroki "zakazanych" przyjemności oraz tłumaczy pożytki z bliskiego kontaktu z kobietą. To za jego sprawą Giordano zakochuje się w pięknej pani psycholog, Romie (Anna Radwan). Jednak zdobycie kobiety na Ziemi nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza dla byłego Anioła...

(KINO ŚWIAT)
 
Cena: 9,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis    

STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE (odc. 1-18) - wydanie 6 płyt DVD
 
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23.
Przystojny Polak, w twarzowym mundurze oficera Abwehry, wygrywa II wojnę światową! Wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, ujawnia plany najważniejszych operacji wroga, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza starania gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.

Wszystkie odcinki.

1. Wiem, kim jesteś (55 min.)
Rok 1941.
Polak - Stanisław Kolicki ucieka z obozu w Królewcu na stronę radziecką i przekazuje informacje o koncentracji wojsk niemieckich. Jak się okazuje, jest on łudząco podobny do niemieckiego oficera schwytanego przez Rosjan. Wywiad radziecki wysyła więc młodego Polaka z dokumentami pojmanego kapitana Hansa Klossa na stronę niemiecką. Zostaje on wkrótce członkiem sztabu dywizji, organizując jednocześnie siatkę wywiadowczą. Jednak Gestapo wykrywa po krótkim czasie radiostację, a w walce ginie jej obsługa. J-23 pozorując własną śmierć, ucieka na stronę radziecką. Rosjanie przygotowują więc kolejny plan - podstawiają Staszka do celi, w której przebywał prawdziwy Kloss. Podczas ataku niemieckiego J-23 ucieka wraz ze współwięźniami. Wkrótce potwierdzają oni jego tożsamość, podobnie jak i wuj Hansa ściągnięty z Berlina. Dzięki znajomości języka i Związku Radzieckiego Staszek zostaje oficerem Abwehry - niemieckiego wywiadu wojskowego. Agent J-23 zaczyna swoją pracę.
(streszczenie autorstwa Bartosza Rogalskiego oraz Krzysztofa Dudziaka, pochodzi z serwisu "Polskie filmy")

2. Hotel Excelsior (61 min.)

Rok 1942.
W gdańskiej siatce nastąpiło tajemnicze morderstwo. Kloss jedzie do Gdańska, aby spotkać się z tajemniczym "Numerem 2" - nowym szefem siatki, wcześniej musi się jednak zorientować w sytuacji i znaleźć winnego śmierci dotychczasowego szefa. Hans spotyka się z Georgiem, jednym z członków grupy. Wspólnie próbują wyjaśnić okoliczności śmierci Herberta von Hagena, używającego też nazwiska: Kopke. Kolejno sprawdzają wszystkich członków siatki. Zaczynają podejrzewać Ingrid Heizer, właścicielkę kawiarni. Kloss dowiaduje się, że po śmierci szefa siatki SD umieściło w Hotelu "Excelsior" swojego agenta, wie bowiem o miejscu spotkań grupy. O umówionej porze do pokoju von Hagena w hotelu przychodzi Ingrid Haizer - ów tajemniczy "Numer 2", ginie jednak z ręki Löblera - dyrektora hotelu. Dopiero teraz wychodzi na jaw, że śmierć von Hagena była przypadkowa, a pracujący dla wywiadu francuskiego Löber, był przez niego szantażowany. Kloss rozszyfrowuje jednak dyrektora hotelu, walczą na dachu - Löbler spada i zabija się. Siatka jest więc znowu czysta.
(streszczenie autorstwa Bartosza Rogalskiego oraz Krzysztofa Dudziaka, pochodzi z serwisu "Polskie filmy")

3. Ściśle tajne (55 min.)

Rok 1942.
Schwytany zostaje dr Pulkowski, który przed wojną zajmował się badaniami nad nowym typem silnika odrzutowego. Inżynier Erwin Reil próbuje namówić go na współpracę z Niemcami. Zadanie odbicia polskiego naukowca otrzymuje Kloss. Na uroczystym przyjęciu u Kreisleitera poznaje prestidigitatora Rioletto. Należący do siatki agentów Kazik zostaje przyłapany przez Glaubela na rysowaniu planów fabryki. Niemiec twierdzi, że jest antyfaszystą. Chce, aby Polak wprowadził go do siatki. Jednak okazuje się, że dzięki pułapce Glaubela łatwowierny Kazik naprowadził Gestapo na mieszkanie szefa siatki - Edwarda. Gestapowcy urządzają w lokalu kocioł. Idący na spotkanie z Edwardem Kloss w ostatniej chwili zostaje ostrzeżony. Glaubelowi udaje się rozszyfrować Klossa, ale Hansowi udaje się go w walce zabić. Hans podejrzewa Rioletta o współpracę z Gestapo, ale okazuje się, że jest on agentem brytyjskim. Kloss i Rioletto przygotowują plan odbicia Pulkowskiego. Wkrótce doktor zostajeuwolniony (w czasie akcji ginie Reil) , także Edward i Kazik uciekają z kotła. Podejrzenie o szpiegostwo zostaje skierowane na Puschkego, który ginie z rąk Rioletta.

4. Cafe Rose (71 min.)

Rok 1942.
Kloss jedzie do Budapesztu. W pociągu spotyka Węgierkę. Przedstawia się jej jako holenderski przedsiębiorca. Węgierka, Marta Kovacs, prosi go o przewiezienie przez granicę kilku paczek papierosów. Kloss rozszyfrowuje ją jako agentkę SS. Okazuje się, że spotkanie z Martą było ukartowane. Chodziło o sprawdzenie lojalności. Klossa. Hans otrzymuje rozkaz usunięcia angielskiego szpiega działającego na terenie konsulatu III Rzeszy w Istambule. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose, właścicielką "Cafe Rose", w rzeczywistości członkiem siatki wywiadowczej. Kloss dowiaduje się od niej, że poza agentem angielskim, w konsulacie jest także bardzo skorumpowany urzędnik. Jest nim Witte - radca handlowy konsulatu. Witte sądzi, że Kloss przyjechał, aby pozbawić go stanowiska, chce wręczyć mu łapówkę. Pomaga mu w tym handlowiec Christopulis. Podczas przyjęcia w ambasadzie zostaje nagle zamordowana Rose. Klossowi udaje się zdobyć materiały obciążające Wittego. Hans dowiaduje się, że angielskim agentem jest książę Mdżawanadze, a jego wtyczką w konsulacie sekretarka konsula, panna von Tilde. Także Christopulis pracuje dla księcia. Kloss prowokuje Wittego do ucieczki, chce na niego skierować podejrzenia o współpracę z Anglikami. Witte próbuje zabić Klossa, ale w ostateczności sam ginie.
(streszczenie autorstwa Bartosza Rogalskiego oraz Krzysztofa Dudziaka, pochodzi z serwisu "Polskie filmy")

5. Ostatnia szansa (53 min.)

Rok 1943.
Do Warszawy przyjeżdża profesor von Hennig z córką, zajmujący się badaniami nad nową bronią. Do jego ochrony przydzielony jest Ruppert, który przed wojną był agentem polskiego wywiadu. Szantażem zmuszony jest do odnowienia współpracy; ma zrobić zdjęcia projektów profesora.
Siatka wysyła na spotkanie z Ruppertem łączniczkę Annę. Gestapo szybko odkrywa podwójną grę Rupperta, postanawia wykorzystać go do złapania ludzi z ruchu oporu. Ruppert wraz z agentami Gestapo czeka na Annę, w ostatniej chwili Klossowi udaje się ją ostrzec. Gestapo żąda, aby Ruppert odnalazł Annę.
Kloss sam stara się zdobyć plany von Henninga. Zaprzyjaźnia się z córką profesora, w czasie intymnego spotkania chce ją uśpić. Jednak Benicie Henning udaje się przejrzeć plany Klossa, celującą w Hansa unieszkodliwia Anna.
Łączniczka, udając Benitę, wchodzi do willi Henningów, by znaleźć i sfotografować plany profesora. Benita jest przetrzymywana przez ruch oporu.
Anna przypadkowo wpada na ulicy w ręce Rupperta. Po przesłuchaniach na Gestapo zostaje wypuszczona, ma doprowadzić agentów do innych członków siatki. Dziewczyna kieruje agentów do domu, gdzie czekają na nich bojownicy ruchu oporu - gestapowcy giną.
Ruppert ma tylko jedno wyjście - samobójstwo. Wcześniej pomaga Annie w ucieczce przed agentami Gestapo, w chwilę potem ginie w wypadku samochodowym.
Anna bezpiecznie wylatuje do Związku Radzieckiego, wywożona jest także Benita von Henning.

6. Żelazny krzyż (59 min.)

Rok 1943.
Podczas kolacji kończącej polowanie w majątku hrabiego Wąsowskiego, oficer gestapo Dibelius przypadkowo odkrywa w łazience skrytkę. Znajdują się w niej mikrofilmy. Hrabia zostaje aresztowany. Jego sprawą mają się zająć Kloss i oficer SS - Lohse. J-23 postanawia wykorzystać sytuację, gdy dowiaduje się, że hrabia jest starym współpracownikiem polskiego wywiadu. Hans chce, aby Wąsowski w czasie przesłuchań obciążył możliwie jak największą liczbę Niemców - zbrodniarzy wojennych. Hrabia przystaje na propozycję Klossa i opowiada przesłuchującym o "spisku" na życie Himmlera, w który wplątuje kolejne osoby, m. in. generała Wierlingera, którego gestapowcy rozstrzeliwują pozorując wyrok polskiego podziemia. Spisek zdaje się nie mieć końca. Kiedy zeznania zaczynają zagrażać Dibeliusowi i Reinerowi, dowódcy Klossa, ci decydują się zorganizować zamach na hrabiego. J-23 i Lohse udaremniają zamach. Reiner popełnia samobójstwo. Rannego w zamachu Wąsowskiego podziemie uwalnia ze szpitala. Za wykrycie spisku Kloss zostaje odznaczony przez führera Żelaznym Krzyżem.
(streszczenie autorstwa Bartosza Rogalskiego oraz Krzysztofa Dudziaka, pochodzi z serwisu "Polskie filmy")

7. Podwójny nelson (55 min.)

Rok 1943.
Współpracowniczka brytyjskiego wywiadu, Ewa Fromm, wykonuje zdjęcia planów Wału Atlantyckiego. Kasetkę z mikrofilmem chowa za portertem wiszącym w budynku ministerstwa. Po wyjściu z budynku zostaje aresztowana. Torturowana zgadza się współpracować z Abwehrą, wyjawia m. in. miejsce skrytki, ale mikrofilmu już tam nie ma. Abwehra domyśla się, że agentem, z którym miała skontaktować się Ewa Fromm jest ktoś pracujący w ministerstwie.
Kloss wraz z major Hanną Bosel zostaje wysłany do miejscowości Lisko-Zdrój, gdzie Bosel, udając Ewę Fromm, ma skontaktować się z przybyłym z Anglii "Kornelem". "Kornel" powinien wrócić na wyspę z fałszywymi planami Wału. Kloss ma odnaleźć i "zlikwidować" prawdziwego agenta brytyjskiego.
W pociągu jadącym do Liska Kloss i Bosel poznają nadradcę Gebhardta, także udającego się do uzdrowiska. W Lisku Bosel, jako Ewa Fromm, idzie na spotkanie z pośredniczką Kornella. Kloss kontaktuje się z ukrytym niemieckim agentem Puschem, próbuje także skontaktować się z "Kornelem", aby ostrzec go przed fałszywą Ewą Fromm. Pusch próbujący przekazać Klossowi wiadomości o "Kornelu" ginie. W Lisku pojawia się kapitan Boldt z ministerstwa.
Kloss próbując odkryć prawdziwego brytyjskiego agenta, śledzi dziwnie się zachowującego nadradcę Gebhardta. Kiedy Hanna udaje się na spotkanie z "Kornelem", Hans idzie za nią, oboje śledzi zaś Gebhardt. J-23 wpada w zasadzkę zastawioną przez partyzantów "Kornela", jako Niemiec ma zginąć, ale udaje mu się uciec, wtedy strzela do niego Gebhardt.
Kloss dociera do "Kornela" i "rozszyfrowuje" Bosel jako niemiecką agentkę. Wtedy okazuje się, że w rzeczywistości pracuje ona dla Anglików. Odnajdują się też prawdziwe mikrofilmy - ma je Hans. Okazuje się, że Gebhardt przyjechał do Liska po skarb zakopany tu w 1939 roku. Nadradca ginie w czasie ucieczki. Oficjalnie to on zostanie uznany za łącznika Ewy Fromm.

8. Wielka wsypa (53 min.)

Rok 1943.
Pod nadzorem inżyniera Meiera w fabryce w Kielcach przeprowadzane są próby nowego czołgu. Za bezpieczeństwo konstruktora odpowiedzialny jest Kloss. Hans decyduje, że konieczne będzie zbombardowanie fabryki. Ponieważ łącznik polskiej organizacji podziemnej, dentysta Sokolnicki, któremu miał przekazać meldunek o dokładnym terminie bombardowania, został aresztowany, postanawia osobiście przekazać informacje dotyczące planowanej akcji "Bartkowi", dowódcy oddziału partyzanckiego AL. Równocześnie Kloss dowiaduje się, że w oddziale, do którego się udaje, działa agent "Wolf". J-23 dociera do oddziału, ale jest przypadkowo rozpoznany jako niemiecki oficer. Znalezione przy nim papiery też świadczą przeciwko niemu. Partyzanci przetrzymują go (Klossowi zależy, aby nadać komunikat do Moskwy przed północą). Hans uwalnia się i przy pomocy radiotelegrafistki Marty nadaje w ostatnim momencie wiadomość. Później razem z "Bartkiem" planuje odbicie Filipiaka-Sokolnickiego.
Fabryka zostaje zbombardowana.
Kloss umawia się z Brunnerem u Irminy Kobus. Spotyka tam Polaka Zająca, który przypomina sobie, że widywał Hansa u dentysty. Domyśla się, że to Kloss jest agentem "Jankiem". Chce natychmiast zameldować o tym na Gestapo. Kloss upija Zająca, a następnie wzywa partyzantów, którzy zabijają agenta.

9. Genialny plan pułkownika Kraffta (54 min.)

Rok 1943.
Do Warszawy jedzie z meldunkiem Joanna, łączniczka podziemia. Przeczuwa, że może zostać aresztowana i przekazuje wiadomość współpasażerowi Wackowi Słowikowskiemu. Kloss zostaje przydzielony do pracy w szkole Abwehry do pułkownika Krafta. Poznaje u niego młodego chłopaka, Eryka Gettinga, wyglądającego identycznie jak Słowikowski. Wacek kilkakrotnie próbuje dostarczyć meldunek pod wskazane miejsce na ulicy Śliskiej, ale bez powodzenia. Hans podejrzewa, że Joanna w śledztwie podała adres kontaktowy, a Getting został tam wysłany, aby wniknąć w szeregi podziemia. Dopiero od Krafta dowiaduje się, że Getting ma brata bliźniaka - Wacka Słowikowskiego. Pułkownik chce dokonać zamiany braci i wysłać Gettinga jako Wacka z misją do Palestyny. Kloss ma dokonać zamiany mężczyzn. Jednak prowokuje Gettinga, aby ten wyszedł w mieszkania, gdzie miała nastąpić zamiana, w mundurze Hitlerjugend. Przed domem zabijają go agenci gestapo. Teraz Słowikowski, a nie jego brat będzie wysłany na Bliski Wschód. Będzie ukrytym agentem polskiego wywiadu.

10. W imieniu Rzeczypospolitej (55 min.)

Rok 1944, Kraków.
Gestapo namierza radiostację siatki działającą w mieszkaniu krawca Skowronka. Krawiec zgadza się współpracować z Niemcami. Nie wie o tym łączniczka Stasia i przekazuje Skowronkowi meldunek przekazany wcześniej przez Klossa. Kierujący akcją Stadtke zamierza schwytać J-23 za pomocą fałszywego meldunku wzywającego agenta na spotkanie z przedstawicielem "Centrali". Kloss jednak dowiaduje się, że jest to prowokacja, Stadtke i jego agenci kompromitują się. J-23 nakazuje członkom siatki ukryć się. Zanim to jednak nastąpi, radiostacja ma wysłać jeszcze jedną wiadomość, tym razem ma ona dotrzeć do Stadtkego i skierować śledztwo na fałszywe tory. Ucieczka wszysttkich członków siatki do oddziału partyzanckiego udaje się. Wiedząc, że radiostacja Skowronka jest i tak spalona, Kloss "namierza ją". W mieszkaniu krawca dochodzi do zamieszania - wykorzystuje to Skowronek i ucieka do leśnego oddziału. Przypadkowo w czasie łapanki wpada współpracownik J-23 - Podlasiński. Ucieka jednak Romek - jego obstawa, także on dociera do partyzantów. Do oddziału docierają ludzie "Centrali". Wiedzą, że w siatce jest zdrajca. Rozmawiają ze wszystkimi członkami siatki, dochodzą do wniosku, że zdradził Kloss, wydają na niego wyrok śmierci. Ma go wykonać Romek. Niespodziewanie do oddziału dociera Podlasiński, któremu udało się uciec z transportu, wyjaśnia nieporozumienie. Jest jednak za późno, by odwołać wykonanie wyroku. Romek strzela do Klossa, ale sam ginie od kuli wystrzelonej przez Stadtkego. J-23 ucieka, na szczęście jest tylko ranny.

11. Hasło (55 min.)

Rok 1944.
Kloss jedzie do Francji, gdzie czeka na niego Ornel, członek podziemia. Wspólnie mają odbić aresztowanego wcześniej Bogdana. Pociąg, w którym jechał J-23 został jednak zbombardowany, co spowodowało opóźnienie w jego podróży. W miasteczku pojawił się natomiast von Vormann. Ornel nie ma prawie żadnych danych na temat Klossa, wie jedynie, że jest oficerem Abwehry. Sądząc, że rozmawia z J-23 przekazuje hasło von Vormannowi. Szybko orientuje się, że popełnij błąd, co gorsza Niemiec śledzi go. Wszystko zbiega się w czasie z zaplanowanym transportem broni. Ornel musi w nim uczestniczyć, tylko on zna wystarczająco dobrze niemiecki. Plan nie powiódł się jednak do końca: doszło do strzelaniny, w której Hubert został ciężko ranny. Trafia do szpitala, gdzie tuż przed śmiercią przekazuje odzew przesłuchującemu go Elertowi i von Vormannowi. To właśnie ten drugi ma odnaleźć agenta J-23. O całej sytuacji nie wie Kloss; odpowiada na hasło von Vormanna. Niemiec daje mu jednak szanse: za milczenie żąda pieniędzy. Hans oraz Francuzi, Joanna i Hugon, planują wspólną akcję: Elert otrzymuje informację o fałszywym miejscu zrzutu. Kloss kieruje podejrzenia na von Vormanna, wspólnie z majorem przeszukują jego mieszkanie. Elert jedzie na miejsce zrzutu, J-23 spotyka się z von Vormannem; dochodzi między nimi do walki - Niemiec zabija się, spadając z urwiska. W tym czasie Hugon wraz z oddziałem uwalnia Bogdana.
(streszczenie autorstwa Bartosza Rogalskiego oraz Krzysztofa Dudziaka, pochodzi z serwisu "Polskie filmy")

12. Zdrada (64 min.)

Rok 1944, Berlin.
Kloss spotyka się z Christin Kield, szwedzką aktorką współpracującą z Gestapo. Christin mści się w ten sposób na polskim podziemiu za śmierć narzeczonego - Heiniego, który zginął w Warszawie. Hans otrzymuje zadanie zabicia Christin, ale idąca na spotkanie z Klossem aktorka zostaje porwana. Szuka jej zarówno Kloss, jak i Gestapo. Hans przeszukuje mieszkanie Christin, znajduje tam dowód współpracy aktorki z rezydentem wywiadu amerykańskiego w Szwecji. W mieszkaniu Kield pojawia się też porucznik Stolp, adiutant generała von Boldta. Okazuje się, że aktorka przetrzymywana jest przez generała, który za jej pośrednictwem chciał nawiązać współpracę z aliantami. Kiedy dowiedział się, że Christin współpracuje z Gestapo, przestraszył się, że zdradzi także jego. Kloss zjawia się u Boldta, ale nie udaje mu się nic uzyskać. Generał wyjawia Christin, że w rzeczywistości Heiniego zabili gestapowcy za współpracę z Polakami. Klossa wzywa na rozmowę standartenfuhrer Gestapo Muller odpowiedzialny za śmierć Heiniego, o sprawie Christin rozmawia z nim także szef Abwehry - admirał Canaris, który chce, aby J-23 przestał interesować się całą sprawą. Aktorce udaje się uciec od Boldta. Kloss podkłada w jej mieszkaniu bombę, zwabia też tam Mullera. Hans zorientowawszy się, że Christin chce zerwać współpracę z Gestapo, ostrzega kobietę. Ta jednak wybiera śmierć, giną też Muller i Schabe. J-23 ucieka z mieszkania Christin w ostatnim momencie po piorunochronie, wkrótce potem przejmuje na dworcu polską łączniczkę, wcześniej zagrożoną poprzez współpracę Kild z Gestapo

13. Bez instrukcji (54 min.)

Rok 1944.
Profesor Porschatt, pupil Hitlera, pracuje nad nową bronią: "promieniami J" - koncentratorem wiązki światła. Poprzez swojego agenta Z-82 dowiadują się o tym Anglicy. Niestety, agent wpada. Przesłuchują go Lohse i Kloss.
Rewelacje o broni Porschatta Kloss chce przekazać "Centrali", niestety jego kontakt - doktor Rastel - zginął w wypadku samochodowym. Hans musi działać na własną rękę.
Kloss szkoli grupę specjalną, która ma być przerzucona do Anglii. Hans odkrywa u Johanna Streita, jednego z członków grupy, szpiegowski mikrofilm.
Do Lohse przychodzi pielęgniarka będąca przy śmierci doktora Rastela.Dostarcza mu meldunek szpiegowski przekazany jej na łożu śmierci przez lekarza.
Klossa wzywa nagle Marta Laum - asystentka profesora Porschatta, która czuje się zagrożona. Kiedy Hans dociera do niej, już nie żyje. Ktoś strzela także do Klossa. Agent przeszukuje mieszkanie kobiety, znajduje dokumenty dotyczące broni profesora Porschatta. Dowiaduje się też, że tajne laboratorium Porschetta znajduje się w Arnswalde. Hans informuje o śmierci Marty Laum oficera gestapo Kleista, ale ten - ku zaskoczeniu Klossa - nie wykazuje zainteresowania tą sprawą.
Grupa specjalna zostaje przerzucona do Anglii. Johann Streit natychmiast zgłasza się na policję, wydaje pozostałych członków grupy i dostarcza mikrofilm. Z mikrofilmu Anglicy dowiadują się, gdzie pracuje Poschatt i bombardują Arnwalde. Okazuje się, że fabryka była jedynie atrapą, a Streit w rzeczywistości został wysłany przez Gestapo z fałszywymi informacjami.
Lohse rozszyfrowuje instrukcję doktora Rastla, dowiaduje się z niej, gdzie jest punkt kontaktowy J-23. Na szczęście Kloss zauważa pułapkę.
Kloss dowiaduje się, gdzie w rzeczywistości znajduje się fabryka Porschetta. Schowany w ciężarówce, dostaje się na jej teren i wysadza w powietrze. Sam ucieka. [J.C.]

14. Edyta (58 min.)

Rok 1945.
Kolejna próba wysadzenia mostu przez polskich partyzantów nie udaje się. Most ma wielkie znaczenie dla Niemców, stanowi najkrótsze połączenie z frontem. "Centrala" żąda, aby most został zniszczony do 7 stycznia.
Do miasta, gdzie stacjonuje Kloss, przyjeżdża Edyta Lausch. Mieszka w jednym pokoju z Gretą, kochanką Brunnera. Edyta okazuje się być kuzynką Hansa i jego młodzieńczą miłością. Dziewczyna odnawia znajomość z Hansem, umawiają się na zabawę sylwestrową w domu Klossa. J-23 obawia się tego spotkania.
Zaproszony na spotkanie major Broch przynosi Klossowi wiadomość o awansie na stopień kapitana. U Klossa pojawia się także kapitan Schneider, znajomy Edyty, z którym odbywała służbę w tym samym mieście w roku 1941, a także podpity Brunner, który reaguje nerwowo na widok Edyty (kiedy Brunner tłucze szklankę, Kloss mówi: "Hermann, oszczędzaj szkło"). Zabawę przerywa nalot.
Tej samej nocy ktoś próbuje zamordować Edytę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Brunner. Przesłuchuje wszystkich uczestników sylwestrowego spotkania, także Schneidera. Kapitan opowiada o okolicznościach poznania Edyty w 1941: dziewczyna była świadkiem napadu na miejscowego amsleitera, w czasie którego zginęła żona urzędnika. Brunner bardzo interesuje się tym zdarzeniem. Następnie rozmawia z Klossem. Daje mu do zrozumienia, że wie coś niewygodnego o Hansie (wtedy z ust Klossa pada: "takie sztuczki nie ze mną, Brunner"). W ręce gestapo "wpadł" człowiek z oddziału Bartka, Wasiak. Jego zeznania wskazują, że Edyta może być polską agentką. Kloss nie bierze tych zarzutów poważnie. Ma rację: Wasiak okazuje się być współpracownikiem Gestapo.
Rozpoczyna się kolejna akcja partyzantów mająca na celu zniszczenie mostu. Hans spotyka się z Edytą, która pełni służbę na kolei. Rozmawia z nią o wydarzeniach 1941 roku, domyśla się, że to Brunner zabił żonę amsleitera i strzelał do Edyty. Dziewczynie trudno jest uwierzyć, że gestapowiec mógł być zamieszany w bandycki napad. Nagle pojawia się Brunner, chce aresztować Edytę. Kloss zarzuca mu udział w napadzie, Brunner wyciąga broń. W tej chwili dziewczyna rozpoznaje w Brunnerze człowieka, który strzelał do niej w 1941. Kloss szantażuje Brunnera, ten wycofuje się z oskarżeń pod adresem Edyty.
Lausch otrzymuje rozkaz wpuszczenia na most kolejowy (który ma być za chwilę wysadzony przez partyzantów w powietrze) pociągu z polskimi robotnikami. Kloss zmusza Edytę, aby nie wykonała rozkazu, ujawnia, że jest polskim agentem. Edyta chce powiedzieć o tym Brunnerowi, który ponownie się pojawił w związku z wybuchem na moście, ale ginie z jego ręki. Kloss jest bezpieczny... [J.C.]

15. Oblężenie (56 min.)

Rok 1945.
Polacy i Rosjanie atakują Tolberg. Do miasta zostaje wysłany sierżant, który ma obsługiwać radiostację dla Klossa. W mieście trwa ewakuacja ludności cywilnej. Planowana jest też ewakuacja fabryki profesora Glassa produkującej pociski V-2, a także jego samego. Brunner chce zabić wszystkich robotników pracujących w fabryce. Dowiaduje się o tym sekretarka Glassa.
Kloss otrzymuje od "Centrali" zadanie zatrzymania Glassa w mieście. Hans ma w rozmowie z profesorem kartę przetargową - syn Glassa jest w radzieckiej niewoli. Profesor postanawia zostać.
Sekretarka przekazuje informację o planach Brunnera Staszkowi, polskiemu robotnikowi, w którym jest zakochana.
Okazuje się, że służącą Glassów jest Agnieszka, dziewczyna, którą Hans zna jeszcze z konspiracji w Warszawie.
Glass zostaje porwany. Brunner dowiaduje się od żony profesora o jego rozmowie z Klossem. Informuje ją, że Glass nie żyje. Kloss nie wierzy w śmierć profesora, podejrzewa Brunnera o mistyfikację.
Agnieszka, współpracując z Klossem, przekazuje robotnikom jego prośbę o rozpoczęcie walki. Przypadkowo sekretarka Glassa jest świadkiem czułej rozmowy Staszka z Agnieszką, słyszy też o "polskim agencie w mundurze oficera Wehrmachtu". Przekazuje tę informację Brunnerowi i Brochowi. Obaj sądzą, że owym agentem jest Kloss.
Niemcy otaczają fabrykę i tłumią bunt. Brunner wie, że na terenie fabryki ma pojawić się agent, czeka na niego. Kiedy przychodzi Kloss, zostaje aresztowany. W ostatniej chwili udaje się uciec polskiemu sierżantowi, który informuje dowództwo o sytuacji Hansa i prosi o natychmiastową pomoc. Polacy atakują miasto, blokują też port - jedyną drogę ucieczki z miasta.
Brunner próbuje dogadać się z Klossem. Okazuje się, że to on przetrzymuje profesora Glassa. Kloss próbuje walczyć z Brunnerem, w szamotaninie pada strzał: Hans jest ranny. Brunner nakazuje natychmiastowe wysadzenie fabryki, sam ucieka. W decydującym momencie robotnikom udaje się obezwładnić Niemców, zastrzelona zostaje też sekretarka Ratsch próbująca zdetonować ładunki wybuchowe.
Pojawiają się wojska polskie. Brunnerowi udaje się uciec. Glass został w mieście... [J.C.]

16. Akcja Liść dębu (53 min.)

Rok 1945.
Trwa obrona miasta. Niemcy zaminowują most - ważny punkt strategiczny. Generał Fuster rozkazuje roztrzelać porucznika Kahlerta za niewykonanie rozkazu. Wykonanie wyroku powierza porucznikowi Dehne.
Ukochana Kahlerta, Simone prosi Klossa o pomoc w sprawie narzeczonego. Hans odmawia, ale nie mówi też o wyroku. Zdesperowana Simone zwraca się więc o pomoc do Dehnego, ten twierdzi, że "może coś da się zrobić".
Polacy mają rozpocząć akcję "Liść dębu" mającą na celu zdobycie przez spadochroniarzy mostu i utrzymanie go do czasu dotarcia wojsk lądowych. Nie wiedzą jednak, że w miejscu lądowania stacjonują liczne odziały niemieckie. Konieczne jest dotarcie do radiostacji (trzeba pokonać 15 kilometrów) i powiadomienie o zagrożeniu. Z meldunkiem zostają wysłani: Janka i Erwin - wnuk Tomali, łącznika Klossa; chłopak przebiera się w mundur Hitlerjugend. Dziewczyna idzie drogą wraz z uciekającymi Niemcami, ale zostaje rozpoznana jako Polka. Udaje jej się uciec i dociera do punktu kontaktowego - mieszkania Weissa, jednak tam wpada w kocioł zastawiony przez esesmana Knocha. Chłopak zostaje siłą wcielony do wojska.
Kloss wie, że nie udało się odwołać akcji, więc postanawia pomóc żołnierzom w inny sposób. Zdobywa mundury niemieckie dla Polaków współpracujących z Tomalą, a następnie jedzie do mieszkania Weissa. Udaje mu się uciec z kotła, ale jest ścigany przez Knocha.
Zdesperowana Simone gotowa jest "oddać się" za życie Kahlerta. Skwapliwie wykorzystuje to Dehne, ale óźniej odmawia pomocy. Dziewczyna przysięga mu zemstę.
Ląduje oddział polskich spadochroniarzy. Tomala i jego ludzie, w mundurach niemieckich, przeprowadzają ich jako jeńców przez teren zajęty przez Niemców.
Simone widzi Klossa zmieniającego numery rejestracyjne swojego motoru. Do sztabu przyjeżdża Knoch poszukujący agenta - rozpoznaje Klossa. J-23 zabija go.
Simone liczy, że jej zeznania dotyczące agenta pomogą Kehlertowi. Kiedy od generała dowiaduje się, że porucznik już nie żyje, wskazuje Dehnego. Esesman zabija dziewczynę, ale zostaje aresztowany.
Odział spadochroniarzy dociera do sztabu i opanowuje go. Kloss z generałem są strzeżeni przez Tomalę w niemieckim mundurze. Kloss finguje atak na niego i ucieka wraz z generałem. Wojska polskie przekraczają most. [J.C.]

17. Spotkanie (55 min.)

Rok 1945.
Stary inwalida Miller wraca z jeziora, gdzie łowił ryby. Widzi grupę Niemców, którzy wraz z jeńcami przenoszą na łódź wielką skrzynię. Następnie łódź, wraz z jeńcami, zostaje zatopiona. Akcją kieruje pułkownik Ring. Miller obserwuje te wydarzenia w ukrycia. Odchodzący znad jeziora Ring zauważa starca i strzela do niego. Miller przeżywa, choć jest ciężko ranny.
Kloss - już w polskim mundurze - przesłuchuje niemieckiego oficera. Próbuje dowiedzieć się czegoś o archiwum ośrodka "Wschód" ukrytym przez Ringa. Najprawdopodobniej archiwum znajduje się na terenie miasteczka Bischofswelde. "Kloss" postanawia raz jeszcze przemienić się w niemieckiego oficera.
Millerowi udaje się dotrzeć do domu brata pułkownika. Znajduje go Inga, siostrzenica Ringa. Starzec opowiada dziewczynie o wydarzeniach znad jeziora.
Dziewczyna mieszka w domu wraz z gospodynią Bertą, pielęgniarką Elken i aptekarzem Schenkiem. Wszyscy są przerażeni - właśnie przez miasto przechodzą wojska polskie. W domu pojawia się Kloss, podaje się za przyjaciela pułkownika Ringa.
Wieczorem nad jezioro przychodzi Elken, wyraźnie czegoś szuka. Tuż za nią pojawia się Kloss. Elken wyjawia, że jest agentką amerykańską. Kloss nie ujawnia swej prawdziwej tożsamości, ale pozwala kobiecie uciec.
Nocą Inga idzie do Millera ukrywającego się w komórce, ale starzec nie żyje, został zasztyletowany. Inga oskarża o jego śmierć kogoś z domowników. Do domu przychodzą polscy żołnierze i aresztują Klossa. Jest to wynik donosu, że w domu ukrywa się oficer Abwehry. Żołnierze mają pozwolenie na roztrzelanie Hansa w przypadku, gdyby nie udało im się doprowadzić go do sztabu. Już mają to zrobić, gdy w ostatnim momencie pojawia się porucznik Nowak, mający ubezpieczać Klossa w czasie akcji.
W miasteczku trwają zaciekłe walki. Niemcy mają przewagę. Polacy muszą opuścić miasto. Kloss zostaje i wraca do domu Ringów. Do miasteczka wraca też pułkownik Ring.
Zdekonspirowana Elken proponuje Ringowi współpracę. Pułkownik postanawia oddać archiwum Amerykanom. Załamana sytuacją Inga postanawia o wszystkim powiedzieć komuś z dowództwa wojsk, które właśnie zdobyły miasto. Zostaje skierowana do sturmbannfuhrera. Na jego widok (my go nie widzimy) wykrzykuje, że to on zabił Millera; wtedy zostaje przez niego zastrzelona.
Kloss chce przeszkodzić Ringowi w przekazaniu archiwum. Ten chce go zabić, ale Kloss udaremnia ten plan. W tym momencie w domu pojawia się Schenk w mundurze sturmbannfuhrera SD. Schenk zabija Ringa. Kiedy chce zabić Elken, zostaje zastrzelony przez Klossa.
Hans, wraz z Elken, jedzie nad jezioro. Mówi jej, kim jest i kto przejmie archiwum. [J.C.]

18. Poszukiwany gruppenfuhrer Wolf (53 min.)

Rok 1945.
W lesie zostają roztrzelani jeńcy polscy i rosyjscy. Nadzorujący akcję oficerowie niemieccy zabijają następnie żołnierzy - bezpośrednich wykonawców mordu.
Kloss pełni funkcję adiutanta generała Willmanna, dowódcy obrony miasta. Inspekcja dokonana w mieście wykazuje, że sytuacja wojsk niemieckich jest fatalna - brakuje paliwa. Kloss spotyka grupę dzieci, która idzie "walczyć" z Rosjanami, taki jest rozkaz gruppenfuhrera Wolfa. Wolfa nikt nie zna i nikt nie widział.
Radio nadaje informację o śmierci Hitlera. Jest oczywiste, że koniec wojny jest bardzo bliski.
 
Wysyłamy w terminie: 5-8 dni
Cena: 64,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis  Dodaję do koszyka    

WOJNA DOMOWA (odc.1-15) - wydanie 4 płyt DVD
 
"Wojna domowa" powraca! Kompletne wydanie serialu to aż 15 zabójczo śmiesznych odcinków, w gwiazdroskiej obsadzie.

Przekomiczna Irena Kwiatkowska i niezapomniany Kazimierz Rudzki jako rodzice Pawła, Alina Janowska jako pełna werwy, atrakcyjna ciotka i Andrzej Szczepkowski, dystyngowany, o wspaniałym poczuciu humoru wujek Anulki. Wreszcie zabawny Jarema Stępowski, który zbierał suchy chleb dla konia.

Niezapomniane kreacje aktorskie, ponadczasowy humor, komedia omyłek. Wreszcie, uroki bycia nadopiekuńczym rodzicem, zbuntowanym dzieckiem czy upierdliwą sąsiadką.
Wszyscy przed telewizory. Nadchodzi... "Wojna domowa"
(GALAPAGOS)
 
Cena: 58,85 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis    

WTOREK
 
LEPIEJ BYĆ ZDROWYM I BOGATYM

Jak szybko zdobyć pieniądze, kobiety i sławę? Działając.

"Wtorek" to akcja, akcja i jeszcze raz akcja, a także humor i mnóstwo zaskakujących gagów. Obsada pełna gwiazd, nie tylko aktorskich: Małgorzata Kożuchowska i Kinga Preis, Bolec i Paweł Kukiz - rockman i lider zespołu "Piersi", Jerzy Pilch - laureat literackiej nagrody NIKE i Shazza - niekoronowana królowa polskiego disco-polo.

Jeden dzień z życia tych panów powie Wam więcej o polskiej rzeczywistości niż niejeden naukowy referat.

Szczera, lecz optymistyczna opowieść o małym miasteczku, wielkiej kasie, krasnoludkach, seksie i dwóch kolegach z wojska, którzy dzielnie i przy pomocy paru roznegliżowanych panienek stawiają czoła otaczającej ich beznadziei.

Maniek i Dawid, żyją na ponurej śląskiej prowincji i stosują się do brutalnych zasad świata dookoła. Główna z nich brzmi "Lepiej być bogatym i zdrowym, niż chorym i biednym", dlatego też panowie gotowi są na wszystko, by tylko zdobyć poważniejszą gotówkę.

"Poniedziałek" to dla Mańka i Dawida dzień wypłaty.
"Wtorek" to czas inwestycji i szansa na wyrwanie od losu trochę radości - koledzy bowiem postanawiają otworzyć w swoim miasteczku klub ze striptizem.
Traf chce, że w tym samym czasie Jurek (Jerzy Pilch), intelektualista na zakręcie i jednocześnie właściciel hurtowni gipsowych krasnali postanawia dramatycznie odmienić swój los. Jest więc już nie tylko pomysł, ale także i lokal. Wkrótce powiększa się też i ekipa początkujących biznesmenów. Pierwsza do dwójki dołącza żona Mańka - Małgosia (Małgorzata Kożuchowska). Zamiast posłać męża do kąta, wciela się w "specjalistę do spraw castingu" i rozpoczyna poszukiwania miłych i seksownych panienek. Pomaga jej przy tym dziewczyna Dawida, była narkomanka Kinga (Kinga Preis). Wkrótce klub rusza, ku wielkiej radości okolicznej gawiedzi i jego właścicieli.

Tymczasem łamacz damskich serc Jerzy odnajduje miłość swojego życia (w tej roli Shazza) i postanawia spędzić resztę dni w spokojnej oazie, jaką jest dla niego mały kiosk z piwem. Jego decyzji nie zmieniają ani lamenty jego dawnych dziewczyn, ani protesty kolegów, czyli Mańka i Dawida.

Interes się kręci, dziewczyny się kręcą na rurze.

Komedia na miarę naszych czasów- nieprzewidywalna, niemoralna, z charyzmatyczną obsadą (Paweł Kukiz i Bolec w głównych rolach, oraz Jerzy Pilch, Shazza, Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Małgorzata Kożuchowska, Kinga Preis i Paweł Mossakowski) i w rytmach niezłej muzyki.

(SPI)
 
Cena: 22,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis    

KROLL
 
Gorzki, wściekły film - napisał po premierze Krolla jeden z krytyków. Pierwszy amerykański film produkcji polskiej - wtórował mu inny. Przyjęcie publiczności, zwłaszcza młodej, było entuzjastyczne. Po raz pierwszy od wielu miesięcy przed kinami ustawiły się kolejki, aby obejrzeć utwór zrealizowany w Polsce. Krolla wyreżyserował trzydziestodwuletni wówczas Władysław Pasikowski. Był to jego debiut, a zarazem...praca dyplomowa.

Marcin Kroll, główny bohater filmu, jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans.

Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu - samobójstwo i dezercja to zbyt dużo, jak na jedną jednostkę.
Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.
 
Wysyłamy w terminie: 24 GODZINY
Cena: 29,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis  Dodaję do koszyka    

NIGDY W ŻYCIU!
 
Judyta mieszka w Warszawie, jest żoną nieźle prosperującego biznesmena, ma dorastająca córkę. Poświęciła się rodzinie, prowadzi dom i wychowuje Tosię, coraz mocniej wkraczającą w okres młodzieńczego buntu. Nie pracuje zawodowo na pełnym etacie, ale związana jest z redakcją pewnego pisma dla kobiet, gdzie prowadzi dział kontaktów z czytelnikami, co polega na odpowiadaniu na listy dotykające najrozmaitszych spraw - od problemów z biurokracją po najbardziej intymne sprawy czytelniczek i czytelników.

JUDYTĘ poznajemy w przełomowym momencie jej życia.

Mąż, Tomasz informuje ją nagle, że będzie miał dziecko z inną kobietą. Po rozwodzie obiecuje zostawić mieszkanie Judycie i Tosi.
Jednak tuż po sprawie zmienia zdanie - mieszkanie zatrzyma on, gdyż odziedziczył je po swoich dziadkach. Byłej żonie proponuje przeprowadzkę do ciasnej i obskurnej kawalerki.
Judyta jest załamana, nie wyobraża sobie życia w takich warunkach. Na pomoc rodziców też nie może liczyć. Po czterdziestu latach wspólnego życia postanowili się rozwieść! Zamiast wspierać córkę krytycznie komentują wszystkie jej decyzje.
Pod wpływem przyjaciółki Uli podejmuje desperacką decyzję - zamiast kawalerki bierze od byłego męża pieniądze i kupuje kawałek ziemi pod Warszawą, nieopodal domu przyjaciółki. Instynktownie czuje bowiem, że jest to jej miejsce na ziemi. Zamierza wybudować dom dla siebie i córki. Oczywiście, w trakcie budowy braknie jej pieniędzy, musi wyprowadzić się z małżeńskiego lokum, pomieszkuje kątem u Uli, ale z wysiłkiem, powoli pokonuje kolejne kłopoty. Pomagają jej w tym przyjaciele oraz w końcu również i rodzice.
Jednocześnie z budową domu Judyta cały czas odpisuje na listy czytelników. Tą drogą nawiązuje korespondencję z niejakim Leonem Zakrzewskim, który poprosił redakcję o poradę i wsparcie. Rzuciła go żona, a on sam nie umie sobie z tym poradzić. Powoli korespondencja ze służbowej zaczyna przeradzać się w całkiem prywatną, a Leon proponuje Judycie spotkanie.
Wygląda na to, że kroi się flirt. Jednak Judyta zamiast iść na randkę, organizuje ognisko dla przyjaciół i znajomych. Na ognisku pojawia się Adam, współpracujący z redakcją socjolog.
Judyta oczywiście zastrzega się - żadnych facetów więcej, nigdy w życiu!, ale znajomość z Adamem zaczyna się coraz bardziej zacieśniać - Judyta zakochuje się z wzajemnością, Tosia akceptuje nowego partnera matki.
Kiedy Adam postanawia zamieszkać z nimi, w nowym domu Judyty zjawia się skruszony Tomasz. Dziecko, które było przyczyna rozwodu okazało się nie jego. Tomasz jest kompletnie zaskoczony tym, jak Judyta sobie poradziła po rozwodzie. Chce wrócić, ale przy boku Judyty jest już Adam.
Wszystko wydaje się zmierzać do szczęśliwego końca. Jednak Judyta odkrywa, że Adam jest wobec niej nielojalny - mimo wcześniejszych ustaleń, że nigdy tego nie uczyni, musiał zajrzeć do jej komputera. Znał bowiem szczegóły jej korespondencji z Leonem. Judyta, urażona do żywego zrywa z Adamem.
Teraz postanawia już nieodwołalnie - żadnych facetów, nigdy w życiu! ...
 
Cena: 14,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis    

DISCO POLO (DVD+książeczka)
 
Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera".

Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami - żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak - Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę - dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?

DISCO POLO to szalony wodewil, thriller, romans i film drogi, a wszystko podane z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało - jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy, m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski, Rafał Maćkowiak i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.
 
Wysyłamy w terminie: 3-5 dni
Cena: 29,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis  Dodaję do koszyka    

SZTUKA KOCHANIA
 
Olgierd Pasikonik, znany seksuolog, autor najpopularniejszej rubryki porad sercowych w poczytnym piśmie, propagator nowoczesnych metod psychoterapii w leczeniu zaburzeń seksualnych - przygotowuje odpowiedź na list jednej z czytelniczek, Anny, mającej wątpliwości, czy dobrze wybrała kandydata męża. Powiedz - nie! - doradza Pasikonik.
Nie!!! - krzyczy Anna i ucieka sprzed ołtarza. Na nic nie zdają się błagania matki i niedoszłego męża, Piotra. Anka postanawia opuścić dom. Po pogadance telewizyjnej na temat rewolucji seksualnej, do mieszkania Pasikonika wprasza się Eliza, jedna z jego licznych wielbicielek, które uważają go za supermena. Mimo zastosowania wypróbowanych metod, Olgierd nie sprawdza się jako mężczyzna...
 
Wysyłamy w terminie: 24 GODZINY
Cena:29,99 PLN
Cena promocyjna:12,99 PLN
 Wyślij recenzję zobacz pełny opis  Dodaję do koszyka    

  Znaleziono: 314   produktów: [|<]  [<<< [28] [29] [30] [31] [32] >  [>|]
NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć więcej niż inni, podaj nam swój adres e-mail:
E-mail: 
[ochrona prywatności]   zapisz

Zapytaj sprzedawcę:

http://www.gadu-gadu.pl/users/status.asp?id=2441301&styl=1GG: 2441301

NEWSFLASH
POLITYKA COOKIES

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies w sklepie internetowym filmydvd.pl
 ...
[ wszystkie ]
TOP 10 DVD
INFORMACJE

 


strona główna  |  satysfakcja gwarantowana  |  mój koszyk  |  moje konto  |  pomoc  |  regulamin  |  kontakt  
Copyright Netsale - filmydvd.pl
oprogramowanie sklepu: Handel, Triger Systemy Komputerowe